Ks. Łukasz Zygmunt: Ubiegły rok obfitował w wiele wydarzeń misyjnych

Drodzy Przyjaciele Misji! Ubiegły rok obfitował w wiele wydarzeń misyjnych. Przeżywaliśmy go pod hasłem „Idźcie i głoście”: odbyło się wiele modlitw, animacji misyjnych w parafiach i szkołach.

Miałem przyjemność nawiedzić kilkanaście szkół w naszej diecezji, by dzieciom i młodzieży mówić o misjach. Udało się także zorganizować kilkadziesiąt grup Misyjnych Kolędników.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski ze swoją pasterską posługą nawiedził naszych misjonarzy w Wybrzeżu Kości Słoniowej i Brazylii.

W 2017 r. po raz pierwszy udaliśmy się na staż misyjny z alumnami WSD w Kielcach do Kazachstanu i Ziemi Świętej. Została także otworzona i uroczyście poświęcona sala misyjna w WSD w Kielcach.

Jakże dziś nie wspomnieć wszystkich zrealizowanych projektów misyjnych. Pomogliśmy wszystkim misjonarzom i misjonarkom. Każdy nadesłany projekt udało się szczęśliwie zrealizować. Cieszy nas także fakt, iż we współpracy z MIVA Polska nasi misjonarze mają nowe samochody, dzięki którym mogą dojeżdżać do najbardziej oddalonych wiosek. To wszystko dzięki pomocy naszych Kapłanów, Sióstr zakonnych i Was - Drodzy Przyjaciele Misji. Ofiary z pierwszych piątków miesiąca trafiają na realizację misyjnych projektów naszych kieleckich misjonarzy i misjonarek. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każde Wasze wsparcie duchowe i materialne. Za każde Wasze cierpienie i krzyż. Dziś pragnę pozdrowić wszystkich od naszych drogich misjonarzy.

Przesyłam także nadesłane zdjęcia od ks. Tomasza Cieniucha z drogi do Palomar (w Peru). Niech Bóg błogosławi wszystkich wspierających Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej.

Ks. Łukasz Zygmunt
DIECEZJALNY DYREKTOR PAPIESKICH DZIEŁ MISYJNYCH