Ks. Makuła najlepszym Proboszczem Małopolski

Ks. prałat Henryk Makuła - poprzedni proboszcz parafii Proszowice został najlepszym proboszczem Małopolski. Zdobył on 4233 głosy w plebiscycie Dziennika Polskiego.

Drugie miejsce zajął ks. Michał Maciejczyk (proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Krakowie) 4074 głosy, trzeci jest ks. Tadeusz Różałowski z Makowa Podhalańskiego, który uzyskał 3269 głosów.

Tytuł ten jest naszym podziękowaniem dla poprzedniego proboszcza, który przez 14 lat kierował parafią Wniebowzięcia NMP w Proszowicach. Przeprowadzone inwestycje, praca z młodzieżą, projekty religijno-kulturalne, pomoc socjalna dla mieszkańców gminy przekonały "proszowian" do osoby ks. Henryka.

Życzymy dalszych sukcesów i równie owocnej pracy w Małogoszczu, gdzie obecnie pełni funkcję proboszcza i dziekana.

Andrzej Solarz