Ks. Sarek: Mamy plany na ŚDM

Co nasza diecezja zaoferuje gościom Światowych Dni Młodzieży 2016? Zapadły już pierwsze ustalenia. W zamyśle wydarzenie ma wyróżniać się na tle innych podobnych wymian organizowanych przez szkoły czy uczelnie wyższe.

Dziesięć tęgich głów związanych z organizacją ŚDM 2016 w diecezji kieleckiej radziło nad planem propozycji dla swoich gości. Punktem zaczepienia była chęć zaproponowania przyjezdnym nie tylko oferty kulturalnej, oświatowej czy integracyjnej. – „Takie młodzieżowe zjazdy już są organizowane. My chcemy wydarzenia wyróżniającego się" - mówi ks. kan. Sławomir Sarek, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Oczywiście w programie znajdą się takie punkty jak zwiedzanie najciekawszych zakątków regionu czy zajęcia związane z szeroko pojętym wypoczynkiem i rekreacją. Jednak najważniejszą kwestią spotkań ma mieć wymiar duchowy. Organizatorzy z jednej strony postawili na modlitwę a z drugiej na świadectwa uczestników. W ich gestii leży też ograniczenie do minimum barier językowych.

Każdy z pięciu dni wydarzenia skupiony będzie wokół konkretnej tematyki. Młodzi zajmą się Bożą miłością, grzechem, odkryciem tajemnicy Jezusa i otwarciem się na niego oraz darem Ducha Świętego. – „W tych dniach młodzież między innymi pojedzie do Wiślicy" – zdradza ks. Sarek.

Zdaniem koordynatorów, goście Światowych Dni Młodzieży 2016 nie mogą się nudzić. – „Chcielibyśmy wykorzystać zarówno polską młodzież jak i zagraniczną do współtworzenia tego wydarzenia. Sami będziemy wychodzić z pewnymi propozycjami, ale przyjezdni też powinni mieć głowy pełne pomysłów" – mówią.

tekst za: www.em.kielce.pl