Ks. Słowik dziękuje za pomoc finansową

Foto: http://www.tvp.pl/kielce/aktualnosci/spoleczne/zbiorka-caritasu/1838837

Ks. prałat Stanisław Słowik - Dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej dziękuje wszystkim, którzy dotychczas wsparli swoją modlitwą i ofiarą materialną rodziny dotkniete przez ostatnie huragany.

"Jeszcze raz pragniemy wyrazić wdzięczność Księdzu Biskupowi Ordynariuszowi - pisze ks. Słowik - za troskę okazaną wobec poszkodowanych w naszej Diecezji przez ostatnie huragany. W tym miejscu warto dodać, że każdego roku Caritas Kielecka pomaga kilkunastu rodzinom w odbudowie domu lub odtworzeniu gospodarstwa domowego, np. po pożarze lub innej katastrofie. Robimy to w oparciu o ofiary otrzymywane z parafii z Tygodnia Miłosierdzia, Pasterki – Fundusz Ochrony Życia, czy wreszcie ofiary Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Robimy to po cichu i przez cały rok.

Tym razem jednorazowa tragedia powyżej 200 rodzin wymaga szczególnego zaangażowania całej Diecezji. Dotychczas większość Parafii dokonało zbiórki ofiar do puszek w minione niedziele. Do Caritas spłynęły już ofiary od 62 Parafii na kwotę 145 tys. zł. Niektórzy Księża Proboszczowie zebrali nawet około 2 zł od statystycznego mieszkańca Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać. VIVANT SEQUENTES".

Jednocześnie ks. Słowik prosi Księży Proboszczów pracujących w parafiach dotkniętych kataklizmem o przygotowanie i przesłanie do Caritas listy osób szczególnie poszkodowanych w danej parafii.

Na koniec Dyrektor Kieleckiej Caritas pisze: "Dziękujemy za zrozumienie i owocną współpracę w tym zakresie dla dobra wszystkich naszych wiernych. We wrześniu zamierzamy wypłacić większość zebranych ofiar, aby rodziny mogły na zimę naprawić dachy domów".

Pełny tekst listu do Księży Proboszczów został wysłany na prywatną pocztę prezbiterów.

mhas