Księża naszej diecezji zajęli pierwsze miejsce w tenisie ziemnym

W poniedziałęk, 3 pazdziernika 2016 r. w Żywcu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Księży Metropolii Krakowskiej w tenisie ziemnym. Duży sukces odnieśli księża tenisiści z naszej diecezji, którzy zajęli pierwsze miejsce i zdobyli Puchar Metropolii Krakowskiej.

W półfinale nasi tenisiści pokonali gospodarzy, czyli księży z diecezji bielsko-żywieckiej, w stosunku 5:0, a w finale zwyciężyli księży z diecezji tarnowskiej 3:2.

Ostateczna kolejność:
I. Diecezja kielecka
II. Diecezja tarnowska
III. Diecezja krakowska
IV. Diecezja bielsko-żywiecka

Mistorzostawa Księży Metropolii Krakowskiej w tenisie ziemnym zorganizował ks. prałat Józef Caputa, proboszcz parafii św. Wojciecha w Krakowie.

Diecezję kielecką reprezentowalii: ks. Ryszard Piwowarczyk - proboszcz parafii Szydłów; ks. Edward Iwan - proboszcz parafii Jasionna i ks. Tomasz Prędotka - wikariusz parafii Gorzków.

Mens sana in corpore sano!

GRATULUJEMY!