Księża wraz z rodzicami pielgrzymowali do Bazyliki Katedralnej

Wspólna modlitwa kapłanów diecezji kieleckiej z ich rodzicami, Msza św. w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka, złożenie daru przez kapłanów dla seminarium duchownego – tak w Kielcach wyglądał Diecezjalny Dzień Kapłański, który odbył się w czwartek, 16 maja 2013 r.

Mszę św. w intencji kapłanów diecezji kieleckiej wraz z bp. Florczykiem koncelebrowali m.in. bp Kazimierz Gurda oraz ponad 120 księży z całej diecezji.

Z powitaniem do księży i ich rodziców zwrócił się ojciec duchowny kapłanów – ks. prałat Tomasz Rusiecki. Przypomniał m.in., jak ważna dla formacji kapłańskiej i posługi księdza jest wyniesiona z domu atmosfera życia religijnego i wzajemnej miłości.

W homilii bp Florczyk zaapelował, aby w Roku Wiary postawić sobie pytania o własną wiarę. ”Słabość wiary i kryzys wiary przeżył niejeden z nas. Jest on dany po to, aby zastanowić się nad swoim życiem” – mówił biskup. Zauważył także, że dar wiary jest noszony w glinianych naczyniach - jest to zarazem przypomnienie o „ludzkiej słabości”.

Zebrani księża dziękowali swoim rodzicom za przekazanie im wiary, wręczając medaliki i różańce.

W ramach Dnia Kapłańskiego przed Mszą św. księża wysłuchali także konferencji ks. dr. Adama Wilczyńskiego, ojca duchownego w WSD, uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu i przekazali dar pieniężny na generalny remont gmachu seminarium. W 2012 r. księża przekazali swój dar na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego, którą prowadzi Caritas.

dziar
tekst za: www.ekai.pl