Kurs "Nowe Życie" we Włoszczowie

Po raz kolejny w parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie kandydaci do Sakramentu Bierzmowania mieli okazję uczestniczyć w kursie „Nowe Życie”. Prowadzili go Michał i Jakub ze Szkoły Nowej Ewangelizacji im. Świętego Dobrego Łotra z Radomia.

Dzięki życzliwości Pani Dyrektor Bożeny Kaczor, młodzież przez trzy dni gromadziła się w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego na modlitwie i ewangelizacji. Dla młodzieży była to okazja do poznania Bożej Miłości, odkrycia co w nich jest słabe i grzeszne oraz do powierzenia swojego życia Jezusowi. Gimnazjalistom towarzyszyła młodzież z Ruchu światło-Życie i Wspólnota Matki Bożej Opiekunki Rodzin, którzy zachęcali do zaangażowania się w życie Kościoła.

Wieczorna modlitwa była okazją do wspólnego błagania o Ducha Świętego i dziękczynienia Bogu za to, co dokonało się w czasie tych krótkich, ale owocnych rekolekcji. Nad całością tego wydarzenia czuwali wikariusze: ks. Marcin Gałczyński i ks. Kamil Nartowski.

>> Galeria zdjęć