Kwietniowe czuwanie Grup Margaretkowych za nami

W piątek 21 kwietnia 2017 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne czuwanie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Czuwanie rozpoczęła Nowenna do Miłosierdzia Bożego oraz wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek.

Następnie zebrani wzięli udział w Drodze Światła przygotowanej przez dzieci z parafii Sieciechowice.

W czasie konferencji ks. dr Jan Jagiełka - postulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Ignacego Trendy przybliżył nam tę niezwykłą postać. Ignacy Trenda to kandydat na ołtarze pochodzący z naszej diecezji, z parafii Lelów. Podczas II wojny światowej Niemcy nakazali Mu spalenie Krzyża znajdującego się w kościele parafialnym. Ignacy odmówił spalenia krzyża, za co został zastrzelony. Krzyż ten można do dnia dzisiejszego zobaczyć w kościele parafialnym pw. Św. Marcina w Lelowie.

Zebrani wierni mieli również możliwość uczczenia Relikwii Kolumny Biczowania Pana Jezusa.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Jan Jagiełka. W homilii ks. Jan wyraził radość ze spotkań grup margaretkowych, bo jak powiedział: „to znak jedności kapłanów, osób konsekrowanych, sióstr zakonnych i osób świeckich, tego nam dziś potrzeba, abyśmy razem sieci zarzucali i ludzi do Pana Boga przybliżali”. W czasie Mszy św. wspólnie odnowiliśmy również przyrzeczenia złożone na Chrzcie Świętym w blasku świec zapalonych od Paschału. W tym szczególnym czasie przyrzeczenie dożywotniej modlitwy złożyła również Wspólnota Margaretkowa modląca się w intencji ks. Wojciecha Oczkowicza - wikariusza parafii Sieciechowice.

W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu wspólnie modliliśmy się o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele oraz o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych. Następnie uczestniczyliśmy w Nowennie do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie oraz Kompleta.

Po zakończeniu czuwania modlitewnego uczestnicy spotkali się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział wierni i Kapłani z Parafii:
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. Wojciechem Oczkowiczem
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Michałem Kościańskim
- Wspólnoty Domowego Kościoła z Kielc
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Narodzenia NMP w Szreniawie z ks. Robertem Tomasikiem (diecezja sosnowiecka)
- pw. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu z ks. Krzysztofem Paskiem (diecezja sosnowiecka).