Małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie

„Małżeństwo i rodzina to fundament całej społeczności ludzkiej i jej przyszłości. Z tego powodu Kościół otacza je szczególną troską duszpasterską” – pisze w komunikacie na niedzielę Świętej Rodziny Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Biskup przypomina w nim, że z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski Niedziela Świętej Rodziny została ustanowiona dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

„Będzie to okazja do przypomnienia sobie o pięknie miłości, którą małżonkowie zostali obdarowani przez Boga w sakramencie małżeństwa. Dla małżonków i ich dzieci sakrament ten jest darem dla uświęcenia i zbawienia” – pisze biskup Piotrowski.

Zarazem zaprasza i zachęca wszystkich małżonków, aby „w Niedzielę Świętej Rodziny stanęli przed ołtarzem i w obecności swoich rodzin odnowili przyrzeczenia małżeńskie wobec Boga i zgromadzonej wspólnoty Kościoła”. Życzy małżonkom, aby ten obrzęd stal się „okazją do umocnienia więzi małżeńskiej i rodzinnej”.

„Spotkanie ze Świętą Rodziną z Nazaretu niech odnowi miłość w naszych rodzinach. Niech rodzicom nie zabraknie wdzięcznej modlitwy dzieci, które zrodziły się jako owoc ich małżeńskiej miłości” – apeluje biskup kielecki.

Bp Piotrowski zapewnia także o modlitwie w intencji wszystkich małżeństw i rodzin diecezji kieleckiej i przypomina, że jest ona szczególnie zanoszona w tej intencji w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach.

dziar
tekst za: ekai.pl