Mamy 13 nowych kapłanów!

Foto: Studio "Kamyk"

Bp Kazimierz Ryczan udzielił 26 maja 2012 r. w Kielcach święceń prezbiteratu 13 diakonom naszego Seminarium. „Posyłam was do świątyń stojących na ojczystej ziemi i do braci Polaków, z których nie wszyscy kochają Jezusa” – mówił Biskup Kielecki.

Biskup zauważył, że księża są posłani do wszystkich bez wyjątku, także i do tych, którzy „w miejscu Jezusa postawili Unię Europejską, pieniądze, karierę, którzy będą przeszkadzali w posłudze kapłanów i traktowali ich jak ludzi drugiej kategorii”.

Biskup podkreślił także znaczenie 6-letniej formacji i nauki w seminarium, w którego centrum zawsze znajduje się cierpiący Chrystus. Czas spędzony w seminarium nazwał „6 latami zapominania o sobie, 6 latami służby Bogu i człowiekowi”. Przypomniał także zasługi rodziców, przyjaciół, nauczycieli katechetów, którzy także mają swoją cząstkę w ugruntowaniu powołania wśród wyświęconych dzisiaj diakonów. Bp Ryczan dodał, że kapłan Boży posyłany do ludzi, musi być także napełniony Duchem Świętym.

Święcenia dzisiaj otrzymali diakoni pochodzący z parafii wiejskich, małomiasteczkowych i podmiejskich, równolegle rozłożonych w terenie diecezji kieleckiej oraz z archidiecezji krakowskiej i tarnowskiej.

dziar
tekst za: www.ekai.pl

NEOPREZBITERZY 2012

Ks. Marcin Bajer - parafia św. Jadwigi Królowej w Lipniku (archidiecezja krakowska)