Marcowe nocne czuwanie na Jasnej Górze

Z 4/5 marca 2017 r. nasza diecezja po raz kolejny prowadziła nocne czuwanie na Jasnej Górze. Duża grupa wiernych przybyła z dekanatów małogoskiego, jędrzejowskiego i chmielnickiego, ale byli także pielgrzymi z dekanatu miechowskiego, słomnickiego i buskiego.

W marcowe czuwanie rok rocznie wpisuje się Diecezjalna Pielgrzymka Rolników, którzy wraz z opiekunem ks. kan. Tadeuszem Szlachtą dziękowali za 16 lat istnienia Katolickiego Uniwersytetu Ludowego naszej diecezji.

Swoje rekolekcje w tym samym czasie na Jasnej Górze odbywali także Bożogrobcy Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie wraz z kustoszem Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie z ks. kan. Mirosławem Kaczmarczykiem.

O północy została odprawiona Msza św., której przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Czuwanie zakończyło się we wczesnych godzinach rannych.

Ks. Bartosz Sikora

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"