Maturzyści w Skorzeszycach na Rekolekcjach

W dniach od 23-25 października 2017 r. maturzyści z Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie, Zespołu Szkół Katolickich oraz VII LO im. Józefa Piłsudzkiego z Kielc pod opieką katechetów i nauczycieli wzięli udział w Rekolekcjach dla maturzystów w Skorzeszycach.

Tura rekolekcyjna zgromadziła 107 uczestników.  Moderatorem Rekolekcji był ks. dr Paweł Ścisłowicz - wizytator katechetyczny diecezji kieleckiej.

Przez trzy dni odbywały się spotkania z ciekawymi prelegentami. Codziennie sprawowana była Msza św. oraz inne modlitwy i okolicznościowe nabożeństwa. Każdy z uczestników przystąpił do Sakramentu Pokuty i Pojednania, by na koniec Rekolekcji móc uzyskać odpust zupełny. Młodzi ludzie chętnie angażowali się w śpiew,  w pracę w grupach podczas, której rozwijali znajomość Pisma Świętego, oraz swoją kreatywność, a także w trakcie czasu wolnego spacerowali i rozgrywali różne turnieje sportowe.

Czas Rekolekcji jest niewątpliwie potrzebny młodym ludziom. Młodzież oprócz doświadczenia Boga, doświadczała też atmosfery wspólnoty integrując się.

>> Galeria zdjęć