Mieszkańcy Kielc wspomogli Afrykę

Pod hasłem SOS dla Afryki odbył się w niedzielę 20 maja 2012 r. w sercu Kielc - na Placu dla Artystów festyn, którego celem była pomoc tym najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego globu. Jego organizatorami byli Bracia Kapucyni.

Zebrane pieniądze wspomogą w żywieniu przede wszystkim najmłodszych Afrykańczyków, a także pozwolą wesprzeć budowę studni oraz centrum edukacyjnego w Czadzie. Do składania datków na ten cel zachęcali misjonarze-kapucyni oraz wolontariusze. Przez cały dzień w całym mieście wolontariusze, ubrani w czerwone koszulki, zbierali pieniądze na ten cel. Również misjonarze w wielu kieleckich parafiach głosili kazania i po Mszach św. zbierali ofiary do puszek.

Uczestnicy festynu mogli ponadto zobaczyć jak powstanie wioska pigmejska. Trzy chaty - zostały wybudowane dokładnie tak, jak robi się to w Afryce (jedna z nich powstała podczas imprezy!). Każdy mógł zajrzeć do ich wnętrza, aby sprawdzić, jak żyją Pigmeje. Można także było spróbować ich potraw: charakterystycznego miodu i manioku, który jest podstawowym pokarmem Pigmejów. Nie zabrakło dobrej zabawy przy muzyce zespołów Bongo bongo i Maleo Reggae Rockers - a wszyscy chętni mogli wziąć udział w warsztatach tańca afrykańskiego. Dla odważnych została przygotowana afrykańska przebieralnia, w której można było przymierzyć prawdziwą pigmejską spódniczkę i zrobić sobie w niej zdjęcie. Licznie przybyli uczestnicy, chętni do wolontariatu oraz złożone ofiary świadczą o wrażliwości na potrzeby bliźnich w Afryce i potwierdzają pozytywny odbiór tej inicjatywy misyjnej.