Ministranci naszej diecezji odwiedzą jednostkę wojskową

Kilka tysięcy ministrantów z diecezji kieleckiej odwiedzi nietypowe miejsce – wojskowe Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach na Bukówce, w ramach XII Diecezjalnego Dnia Ministranta, zaplanowanego na 15 września.

„Wierzę, że dla chłopców będzie to spora atrakcja – poznać miejsce, gdzie najlepsi żołnierze przygotowują się do misji zagranicznych i pomodlić się w wojskowej zabytkowej kaplicy” – uważa ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz ministrantów.

Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Najlepsze drużyny z piłkarskiej ligi ministranckiej otrzymają puchary, przewidziany jest także popołudniowy mecz najlepszych drużyn.

Ministranci będą mogli zwiedzić jednostkę na Bukówce, zapoznać się z zasadami funkcjonowania bazy szkoleniowej, poznać personel, a nawet wypróbować sprzęt, z jakiego korzystają kandydaci przygotowujący się do zagranicznych misji.

Współorganizatorem spotkania jest dowództwo bazy szkoleniowej oraz ks. płk Adam Prus – proboszcz parafii garnizonowej.

Tegoroczny Diecezjalny Dzień Ministranta odbędzie się pod hasłem: „Ministrant modli się za ojczyznę i służy jej rzetelną pracą”. – „Chodzi o kształtowanie postaw patriotycznych, wyczulenie na służbę ojczyźnie i wartości narodowe” – mówi ks. Zygmunt.

Organizatorzy spodziewają się grup ministranckich z księżmi, katechetami, moderatorami służby liturgicznej - z ponad 250 parafii diecezji kieleckiej.

dziar
tekst za: www.ekai.pl