Misterium Męki Pańskiej w Strawczynie

W parafii Wniebowzięcia NMP w Strawczynie odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Gminy. Inscenizowane Misterium Męki Pańskiej przygotowali kandydaci do Bierzmowania oraz Ministranci pod opieką ks. Damiana Wojdyły i Pauliny Picheta.

Nabożeństwo uświetniła Schola pod kierunkiem Eweliny Ciszek i Józefa Kasprzyka. Młodzież z tak ogromnym zapałem zaangażowała się w przedstawienie, że ludzie, którzy w nim uczestniczyli niemalże przenieśli się do wydarzeń sprzed ponad 2000 lat.

W Parafii Strawczyn taka Droga Krzyżowa od wielu lat cieszy się wielkim zainteresowaniem. Było wiele chwil i sytuacji które zapewne na długo pozostaną w pamięci aktorów, jak i wszystkich biorących udział w tym wydarzeniu. To był szczególny czas spędzony razem cierpiącym z Jezusem.