Mistrzostwo Polski dla kieleckich księży!

Księża z diecezji kieleckiej po raz trzeci w historii zostali Mistrzami Polski w halowej piłce nożnej. W Rzeszowie nie dali szans rywalom. Wygrali wszystkie mecze, a finał 3:1 z diecezją zamojską.

Były to 13. Mistrzostwa Polski Księży w halowej piłce nożnej. W sobotnim ćwierćfinale diecezja kielecka wygrała z diecezją sandomierską 3:0 (bramki ks. Mateusz Jędrocha, ks. Grzegorz Pastorczyk, ks. Edward Giemza). W półfinale pokonali diecezje siedlecką 4:0 (ks. Grzegorz Pastorczyk, ks. Mateusz Jędrocha, ks. Edward Giemza, ks. Dariusz Snochowski), a w finale wygrali z diecezją zamojską 3:1 (ks. Mateusz Jędrocha, ks. Grzegorz Pastorczyk, ks. Dariusz Snochowski). Tym samym wywalczyli trzeci złoty medal w historii startów w tej imprezie.

Pierwsze „złoto” zdobyli w 2005 r., a drugie w 2013 r. Teraz w Rzeszowie wypadli znakomicie. – „Takiej ekipy jeszcze w historii nie mieliśmy. Byliśmy zdyscyplinowani taktycznie, wyróżnialiśmy się pod względem wyszkolenia technicznego. Świetnie w naszym zespole zadebiutowali dwaj nowi zawodnicy, ks. Mateusz Jędrocha rzeczywiście robił różnicę. Nikt nie miał wątpliwości, że zasłużyliśmy na mistrzostwo Polski” – mówił ks. Marek Łosak, kapitan drużyny diecezji kieleckiej.

Najlepszym bramkarzem mistrzostw Polski został ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas diecezji kieleckiej i kapelan kieleckiej Korony. – „To wyróżnienie zawdzięczam drużynie. Koledzy grali świetnie w defensywie i w ofensywie. Z perspektywy bramki przyjemnie patrzyło się na grę naszego zespołu” – powiedział ks. Krzysztof Banasik.

Diecezja kielecka wystąpiła w następującym składzie: ks. Marek Łosak (wikariusz parafii św. Jana w Pińczowie), ks. Grzegorz Olejarczyk (proboszcz parafii Drugnia), ks. Krzysztof Banasik (zastępca dyrektora Caritas w Kielcach), ks. Edward Giemza (proboszcz parafii śś. Piotra i Pawła w Sędziszowie), ks. Arkadiusz Pasoń (wikariusz w Krzcięcicach), ks. Stanisław Kostucha (wikariusz w Koniecznie), ks. Grzegorz Pastorczyk (wikariusz w parafii Trójcy Świętej w Koniecpolu), ks. Dariusz Snochowski (student KUL), ks. Mateusz Jędrocha (wikariusz w Stopnicy), ks. Tomasz Równicki (wikariusz w parafii św. Brata Alberta w Sędziszowie).

tekst za: echodnia.eu