Mistrzowie z Vive na Mszy św. w kieleckiej Katedrze

Po triumfie w Lidze Mistrzów, we wtorek 31 maja 2016 r. zarząd, trenerzy, zawodnicy oraz kibice Vive Tauron Kielce wzięli udział we Mszy św. dziękczynnej w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Mszę odprawili ks. kan. Krzysztof Banasik - duszpasterz kieleckich sportowców oraz księża - sympatycy drużyny.

Ze względu na ważne obowiązki zabrakło bp Mariana Florczyka, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców. W liście, który odczytano przed liturgią biskup napisał: „Każdemu z Was chcę z wielkim szacunkiem wypowiedzieć słowo dziękuję. Dziękuję za zwycięstwo! Dziękuję Wam za przykład woli walki dany młodemu pokoleniu i każdemu człowiekowi. Jeszcze raz okazało się prawdziwe powiedzenie: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą. Kibice, niekiedy przez łzy, mówili o swojej modlitwie za Was. U Boga nie ma przypadków, a zatem trzeba i ten mecz odczytać w kategoriach znaku. Wszystkim gratuluję i ciesząc się z tego historycznego dla Polski i naszego miasta sukcesu życzę, by Bóg miał w opiece każdego z Was i cały nasz klub”.

W homilii ks. Krzysztof Banasik nawiązał do Magnificat Maryi i zauważył, że w życiu należy dostrzegać wielkie rzeczy, które czyni nam Wszechmocny, umieć się nimi radować i Bogu za nie dziękować.

Na zakończenie Mszy św. prezes Vive Tauronu Bertus Servaas podziękował kapłanom i licznie zebranym kibicom za  wspólną modlitwę.  - „Cieszymy się, że możemy tu być i że zawsze mamy od Was wsparcie, Bóg zapłać" – mówił.

Po Mszy św. drużyna udała się na Rynek, gdzie odbyła się feta z okazji zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

Przeczytaj: Relacja na stronie eKAI