"Misyjne Lato z Bogiem"

Od 2-7 lipca 2012 r. już po raz jedenasty w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach odbyło się "Misyjne Lato z Bogiem".

Jak zawsze głównym jego celem jest przeżycie wakacji w obecności Pana Boga, którego piękno i obecność dzieci odnajdują w bliźnich oraz w wielkości stworzenia. Intensywność modlitwy, codzienna Eucharystia, świadectwa świętych, jak również gry, zabawy i wycieczki – stają się dla nich wielką duchową przygodą. Uczestnicy wakacji uświadamiają sobie wtedy sens swojego chrześcijańskiego powołania. Dzieci odkrywają, że są – jako młodzi chrześcijanie – misjonarzami, jak to podkreślał bł. Jan Paweł II w encyklice Redemptoris missio (77).

Do Skorzeszyc przyjechały dzieci, które w ciągu roku uczestniczyły w spotkaniach formacyjnych „ognisk misyjnych”. W tym roku uczestnikami były dzieci z naszej diecezji i nie tylko, a więc: z Kielc, Jędrzejowa, Miechowa, Stopnicy, Włoszczowy, Słomnik, Spytkowic, Płocka, Ełku, Warszawy, Zabierzowa k/ Krakowa. Była to spora grupa, ponieważ łącznie z opiekunami liczyła 161 osób. Ojcem duchownym był ks. Jan Kaczmarek (odpowiedzialny za Dzieło Misyjne w Diecezji Kieleckiej), kierownikiem kolonii – Marta Karyś (katechetka), pomagał kleryk trzeciego roku WSD w Kielcach – al. Piotr Orlikowski, było 6 sióstr zakonnych, pielęgniarka i 18 opiekunów.

Wszyscy uczestnicy podzieleni byli na grupy kontynentalne. Wyróżniali się kolorowymi chustami i identyfikatorami. Poprzez spotkania w małych grupkach, poprzez różne formy zabawy mogli nie tyle zdobywać wiedzę, ile wzrastać w wierze, która z kolei jest umacniana, kiedy jest przekazywana. Jako członkowie wspólnoty Kościoła mamy obowiązek poznawania swoich zobowiązań misyjnych wobec tych, którzy jeszcze nie znają Chrystusa.

Marta Karyś

Zachęcamy do zobaczenia galerii zdjęć, która być może odsłoni ten piękny czas spotkań, modlitwy i zabawy.