Misyjny Dzień Dzieci

Czas Mędrców ze Wschodu nie przeminął, dlatego dziś proszę was: w przeciwieństwie do współczesnych oszustów i Herodów, miejmy odwagę i wiarę Mędrców – tego oczekuje od nas Jezus Chrystus – mówił dzisiaj w kieleckiej bazylice bp Jan Piotrowski podczas uroczystej Sumy w uroczystość Objawienia Pańskiego.

Eucharystii przewodniczył jej bp Jan Piotrowski, który także wygłosił homilię. Ideę obchodzonego w święto Trzech Króli – Dnia Misyjnego Dzieci, przypomniał z kolei ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej. Dziękował za ofiary pierwszych piątków miesiąca, trud licznych w diecezji grup kolędników misyjnych i obecność takiej grupy z parafii Tumlin, która po Mszy św. przedstawiła scenkę misyjną.

W homilii biskup kielecki podkreślał zakorzenienie święta Trzech Króli w Ewangelii, jego misyjny charakter i zobowiązanie wszystkich do głoszenia dobrej Nowiny, a także historię Papieskich Dzieł Misyjnych.

– Tak jak Trzej Królowie, mądrze, odważnie i wiernie szli za gwiazdą betlejemską, tak i my dzisiaj idźmy za Tym, który mówił o sobie: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (…). Nie tylko Mędrcy wyruszyli w drogę, lecz tym szlakiem od wieków idą rzesze ludzi, którzy pragną poznać Chrystusa. Ludzie różnych narodów i kultur wyruszają ku Dzieciątku i zostają opromienieni radością Światła Betlejemskiego – mówił bp Piotrowski, przypominając zarazem ideę wędrowania tego światła po świecie i przyjmowania go w naszych domach.

Podkreślił także obowiązek dawania świadectwa o Jezusie i przesłanie dzisiejszego święta, apelując zarazem aby nie przesłoniły go widowiskowe orszaki przemierzające dzisiaj ulice miast i miasteczek.

Biskup zaznaczył także misyjny charakter Kościoła i aktualność misyjności „w każdej parafii, szkole, czy w miejscu pracy”. Podziękował dzieciom za ich „misyjną pracę, modlitwy, ofiary, trud kolędowania w okresie Bożego Narodzenia”, dziękował także katechetom i rodzicom za zaangażowanie w tę sprawę.

– Naszym wspólnym powołaniem jest bycie z gwiazdą betlejemską, aby wskazywała innym drogę do Chrystusa – mówił biskup kielecki.

Na zakończenie Mszy św. grupa misyjna dzieci z parafii Tumlin przedstawiła scenkę kolędniczą o Bożym Narodzeniu, z przesłaniem misyjnym. Dzieci przygotowała katechetka Janina Salwa.

dziar
tekst za: ekai.pl

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM