Młodzież z Miechowa, Kielc i Słomnik na Diecezjalnych Rekolekcjach maturzystów w Skorzeszycach

W dniach 24-26 października 2016 r. młodzież maturalna z Zespołu Szkół Nr 1 z Miechowa, z LO im. Józefa Piłsudzkiego z Kielc i z LO ze Słomnik pod opieką katechetów uczestniczyła w Diecezjalnych Rekolekcjach dla maturzystów.

Rekolekcje odbywały się w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach, a moderatorem był ks. dr Paweł Ścisłowicz - wizytator katechetyczny diecezji kieleckiej.

Przez trzy dni odbywały się spotkania z ciekawymi prelegentami m.in. z egzorcystą, klerykami WSD z Kielc, z panią psycholog oraz z księżmi, siostrą zakonną i katechetami.

Codziennie sprawowana była Msza św. i inne modlitwy oraz nabożeństwa okolicznościowe. Każdy z uczestników Rekolekcji przystąpił do Sakramentu Pokuty i Pojednania, by na koniec Rekolekcji móc uzyskać odpust zupełny. Młodzi ludzie chętnie angażowali się w tańce integracyjne, śpiew piosenek, a także w trakcie czasu wolnego spacerowali, rozgrywali różne turnieje sportowe i mecze.

Czas Rekolekcji jest niewątpliwie potrzebny młodym ludziom. Młodzież oprócz doświadczenia Boga - doświadczała też atmosfery wspólnoty.

Sławomir Woda
KATECHETA Z MIECHOWA