Modlitewna „sztafeta” za SYNOD

„Kościół pielgrzymujący ku Synodowi, kieruje spojrzenie ku wszystkim młodym świata" - przypomina papież Franciszek w oficjalnej modlitwie październikowego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania".

Od 3 do 28 października 2018 r. będzie trwało XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, tym razem obradujące wokół tematu „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Tę informację podał 18 listopada 2017 r. sekretariat generalny Synodu Biskupów.

Jako wspólnota diecezjalna chcemy włączyć się ten czas intensywnych prac synodalnych. Zachęcamy wszystkich księży, wspólnoty zakonne i świeckie do objęcia tego czasu modlitwą. Proponujemy, aby podczas każdej Mszy św. - po Komunii Świętej w dniach od 3 do 28 października odmówić modlitwę w intencji Synodu. W załączniku publikujemy treść modlitwy XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów.

Zapraszamy również do ogólnopolskiej sztafety modlitewnej w tej intencji - zapisu można dokonać TUTAJ.

Ks. Marcin Boryń
DIECEZJALNY DUSZPASTERZ MŁODZIEŻY