Modlitewne czuwanie i poświęcenie pokarmów wielkanocnych

Wielka Sobota jest dniem modlitewnego czuwania przy Grobie Pańskim. W godzinach dopołudniowych w naszych kościołach odbywają się tradycyjne poświęcenia pokarmów wielkanocnych.

Poświęcenie pokarmów miało także miejsce w Prywatnym Przedszkolu Katolickim im. Kard. Pietro Marcellino Corradiniego w Kielcach, a dokonał go ks. prałat Tomasz Rusiecki - wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Po krótkiej katechezie wyjaśniającej obrzędy poświęcenia ks. Rusiecki odmówił modlitwę i dokonał poświęcenia.

Nie zabrakło także tradycyjnego Śniadania Wielkanocnego - choć spożywanego nie w samą Wielkanoc. - „Dzieci nie mogły się doczekać kiedy będą mogły spróbować dań z wielkanocnego koszyka” – mówi s. Nazarenta, dyrektor przedszkola.

xmhas

Prywatne Przedszkole Katolickie
im. Kard. Pietro Marcellino Corradini
ul. Prosta 23