Modlitwa o jedność chrześcijan u Metodystów

Na zakończenie tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zostało odprawione nabożeństwo w kaplicy Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Kielcach przy ul. Małopolskiej 6.

Nabożeństwo poprowadził gospodarz miejsca – pastor Janusz Daszuta. Obecni byli ks. kan. Władysław Tyszuk z Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, pastor Andrzej Jeziernicy z Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej i przedstawiciele Kościoła rzymskokatolickiego – ks. dr Paweł Borto i ks. Michał Haśnik.

Pierwsza cześć spotkania miała charakter modlitewny. W drugiej części odbyła się dyskusja panelowa z udziałem duchownych różnych wyznań prowadzona przez p. Bogdana Białka, prezesa Stowarzyszenia „Jan Karski” i viceprezesa Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Na zakończenie spotkania wszyscy zebrani przyjęli Boże błogosławieństwo, po którym wszyscy uczestnicy otrzymali prezent z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach – odblaski „bądź widoczny na drodze”.

Tak zakończył się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w naszym regionie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę ekumeniczną.

mhas