Modlitwa o trzeźwość w Kazimierzy Wielkiej

Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Z tej okazji we wtorek, 21 sierpnia 2012 r. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej została odprawiona Msza św. z prośbą o trzeźwość w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

Eucharystii przewodniczył ks. dziekan Janusz Mularz, proboszcz parafii. Wraz z nim przy ołtarzu stanęli: ks. Robert Skorupa – diecezjalny referent ds. duszpasterstwa trzeźwości, który także wygłosił homilię oraz ks. Robert Bańdur, neoprezbiter z archidiecezji warszawskiej – rodak z kazimierskiej parafii.

W homilii ks. Skorupa wzywał do trzeźwości i abstynencji każdego dnia, nie tylko w sierpniu. „Niech każdy z nas, swoim życiem i postępowaniem złoży taką najlepszą ofiarę Panu Bogu” – wołał kaznodzieja.

Niech ta modlitwa o trzeźwość w naszej Ojczyźnie towarzyszy nam każdego dnia.

mhas

Ks. Robert Skorupa, diecezjalny referent ds. trzeźwości