Modlitwa w intencji Biskupa Seniora

Biskup Senior Kazimierz Ryczan obchodził 24. rocznicę święceń biskupich i ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej okazji w jego intencji modlili się wierni świeccy, księża i siostry zakonne. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

W homilii bp Piotrowski mówił, że nasza rzeczywistość jest światem wzajemnych zależności i relacji z innymi ludźmi. One towarzyszą nam wszędzie: w domu, pracy, szkole czy wspólnotach parafialnych. – „W tej przestrzeni wszyscy ludzie, a w szczególności wierzący mają do wykonania zadanie składania świadectwa wiary. Jak uczył papież Franciszek, wiara otwiera nam drogę i towarzyszy nam w całej naszej ludzkiej historii. Nie ma człowieka bez historii. Nawet to najkrótsze życie ją ma” – mówił Biskup Kielecki.

- „Przez tyle lat z tego miejsca i wielu innych miejsc w całej diecezji Ksiądz Biskup Senior walczył o prawdę. Dziękujemy mu za jego odwagę i mądrość głoszonego Bożego Słowa. Wciąż jest to wielkie chrześcijańskie wyzwanie i nasze zadanie w Kościele, który w tym roku zaprasza nas: idźcie i głoście całą prawdę o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. O tym Chrystusie, który zaprasza nas do źródła łaski i jest źródłem życia. Dlatego zgodnie z duchem Ewangelii, gdzie Pan Jezus prosi, aby nie być powodem zgorszenia kształtujmy w sobie wizję lepszego świata, w którym jest zgoda i pojednanie, szacunek i solidarność, szczere upomnienie i dobra rada” – mówił do zgromadzonych w Katedrze kielecki ordynariusz.

za: em.kielce.pl