Modlitwa w kanonie Mszy św. w okresie sede vacante

Z chwilą rozpoczęcia sede vacante tj. od dnia 28 lutego 2013 r. od godz. 20.00 aż do momentu ogłoszenia wyboru nowego Biskupa Rzymu w czasie Modlitwy eucharystycznej nie wymienia się imienia papieża, opuszczając ten fragment modlitwy wstawienniczej za Kościół.

Formularz mszalny: Msza o wybór papieża

Zaleca się, aby we wszystkich kościołach od dnia 1 marca 2013 roku, a zwłaszcza od rozpoczęcia konklawe aż do jego zakończenia, w wybranych przez duszpasterzy dniach, poza niedzielą, celebrować Eucharystię według formularza: Msza o wybór papieża (Mszał Rzymski, s. 121’’). W doborze czytań mszalnych należy stosować zasadę lectio continua (OWMR, 370) oraz używać szat koloru obowiązującego okresu liturgicznego (OWMR, 347). Prefacja wielkopostna.

W modlitwie wiernych należy prosić o światło Ducha Świętego dla kardynałów-elektorów, dokonujących wyboru nowego papieża.

Pobierz: Propozycja wezwań do Modlitwy powszechnej