Multimedialna wystawa na Jasnej Górze

Zwracamy się z zaproszeniem do odwiedzenia multimedialnej wystawy „Śladami Jezusa”, która otwarta została przy Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze i będzie dostępna aż do 28 października 2019 r.

„Śladami Jezusa” to pierwsza tego typu ekspozycja w Europie, która jest wysokiej jakości ofertą kulturalną o charakterze ewangelizacyjnym adresowaną do pielgrzymów, rodzin i gości zagranicznych. W formie ekspozycji opowiada o wydarzeniach męce, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Liczymy, że tego typu przedsięwzięcie pomoże wiernym pogłębić doświadczenie wiary. Wystawa jest przykładem wykorzystania innowacji i technologii w służbie nowej ewangelizacji.

Narratorem wystawy jest Piotr Fronczewski, a opiekunem merytorycznym o. prof. Narcyz Klimas, franciszkanin z Jerozolimy, wybitny ekspert w temacie historii Bożego Grobu.

Patronat honorowy nad wystawą objęła Konferencja Episkopatu Polski, metropolita częstochowski abp Wacław Depo, Przeor Klasztoru na Jasnej Górze o. Marian Waligóra OSPPE, oraz Kustosz Ziemi Świętej o. Francesco Patton OFM.

Autorami wystawy jest polskie studio kreatywne Tengent, które ma bogate doświadczenie w działaniach na rzecz promocji kultury i historii Polski poprzez projektowanie ekspozycji jak np. wystawa stała Muzeum Józefa Piłsudskiego, Muzeum Historii Polski, pawilon Polskiej Wystawy Gospodarczej dla Kancelarii Prezydenta RP.

Krzysztof Noworyta
PRODUCENT WYSTAWY