Na peryferiach Kielc też jest ciekawie!

Jak co roku w lipcu parafia u józefitów na peryferiach miasta Kielc zamienia się w wielki plac zabaw dla najmłodszych i nie tylko. W tegorocznej akcji „Wakacje u Józefa" uczestniczy ponad 30 dzieci i młodzieży z okolic parafii.

Dzieci mają zagwarantowaną opiekę, jak również różne atrakcje i warsztaty artystyczne. W tym roku jedną z atrakcji jest uczestniczenie Wolontariuszy z Europejskiej Grupy Wolontariuszu. Są wśród nas: Łukasz (Włochy), Wiktor (Hiszpania) i Dżuma (Turcja) oprócz nikt pomagają wolontariusze z regionalnego centrum z Kielc. Dzieci mogą podszkolić się w języku angielskim.

Oprócz zabaw na świeżym powietrzu planowe jest wspólne wyjście do kina, wyjazd do Lisowa, ale przede wszystkim wspólne spędzanie wolnego czasu. Również na peryferiach można świetnie się bawić i spędzać wolny czas!