Na szczeblu diecezjalnym zainaugurowaliśmy Nowy Rok Katechetyczny

W dniach 27 i 28 sierpnia 2019 r.odbyły się spotkania formacyjne dla katechetów świeckich, osób życia konsekrowanego i kapłanów uczących religii w szkołach diecezji kieleckiej.

We wtorek, 27 sierpnia wspólnota katechetów zgromadziła się w Bazylice Katedralnej na Eucharystii pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka, który modlił się w intencji katechetów, skierował do nich Słowo Boże i udzielił im Pasterskiego Błogosławieństwa.

Podczas Mszy św. 13 nowych katechetów rozpoczynających pracę w diecezji otrzymało z rąk Księdza Biskupa misję katechetyczną. Nowi katecheci złożyli wyznanie wiary oraz przyrzeczenie wiernego głoszenia Słowa Bożego.

Dalsza część spotkania miała miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym. Kapłani w kaplicy św. Kazimierza, a katecheci świeccy w auli wysłuchali wykładu ks. prof. Romana Buchty nt.: „Mistagogia w katechezie”. Do przybyłych katechetów skierowane też zostały informacje ze strony przewodników świętokrzyskich, ks. Łukasza Zygmunta, ks. Rafała Gudwańskiego oraz ogłoszenia Wydziału Katechetycznego.

W środę, 28 sierpnia katecheci modlili się w Katedrze pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety. Podczas Mszy św. zostały wręczone podziękowania 19 katechetom, którzy w ostatnim czasie nabyli prawa emerytalne i zakończyli swoją posługę katechetyczną. Po Eucharystii zasłużeni Katecheci zostali zaproszeni do Wydziału Katechetycznego na agapę, a pozostali do WSD na kontynuację programu z pierwszego dnia formacji.

Wszystkim Katechetom dziękujemy za udział w spotkaniu i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Ks. dr Karol Zegan
DYREKTOR WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO

>> Komunikaty katechetyczne na rok szkolny 2019/2020

PROGRAM SPOTKANIA KATECHETYCZNEGO

Godz. 10.00 – Msza św. w Bazylice Katedralnej
27 sierpnia pod przewodnictwem bp. Marian Florczyka.
28 sierpnia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety.

Wersja dla świeckich i sióstr:

Godz. 11.15 - Przerwa na kawę – stołówka /refektarz/ seminaryjny

Godz. 11.45 – 12.15 - Komunikaty i ogłoszenia –/aula WSD/ - pracownicy Wydziału Katechetycznego

Godz. 12.30 – 13.30 - Wykład: „Mistagogia w katechezie” - Ks. prof. dr hab. Roman Buchta (WTl UŚ, Katowice)

Wersja dla księży:

Godz. 11.15 - Wykład: „Mistagogia w katechezie” - Ks. prof. dr hab. Roman Buchta /kaplica św. Kazimierza/.

Godz. 12.20 – Przerwa na kawę /refektarz/

Godz. 12.50 – 13.30 - Komunikaty i ogłoszenia