"namARKA" w Bejscach

Wielkie świadectwo miłości miłosiernej Boga i człowieka – tak w skrócie można opisać spotkanie w parafii św. Mikołaja w Bejscach ze wspólnotą „namARKA" z Krakowa, której założycielem jest biskup Grzegorz Ryś.

W niedzielne popołudnie, 12 marca 2017 r. parafianie z Bejsc podczas Mszy św. usłyszeli świadectwo o mocy Bożego miłosierdzia, które wygłosili członkowie wspólnoty „namARKA". Na wstępie lider grupy podkreślił, że wielkim charyzmatem wspólnoty jest przeżywanie świętości tak, jak mówił Jan Paweł II – jako dążenia do wysokiej miary zwyczajnego chrześcijaństwa. - „Nauczyło nas to przede wszystkim wspólnotowego wspierania i stawania przy drugim człowieku. Wchodzenia w jego problem, by razem na modlitwie udźwignąć ten ciężar”.

Potwierdzeniem tych słów było niezwykle przejmujące świadectwo małżeństwa Witolda i Dominiki. Przedstawili historię walki o zdrowie – nie tylko medycznej, ale przede wszystkim duchowej – podjętą przez rodzinę, przyjaciół oraz nieznajomych, także ze wspólnoty namARKA w związku z guzem mózgu – zajmującym 80% czaszki – który zdiagnozowano ich córce podczas badań prenatalnych.

Witold i Dominika przyznali, że było im bardzo ciężko, zarówno ze stanem zdrowia córki, jak i wytrwałością na modlitwie. - „Zewsząd płynęła modlitwa, ale czasem przychodziła fala zwątpienia – wtedy padałam na kolana i mówiłam: Panie, jeśli chcesz Ty możesz go uzdrowić – mówiła Dominika. Mimo, że na miesiąc przed porodem badanie tomografem komputerowym potwierdziło nikłe szanse na zdrowie dziecka. Nasza córka urodziła się całkowicie zdrowa. Dla nas to jest cud – po ludzku wydaje się, że się nie, a się da!” – zaświadczyli jednogłośnie.

Wydarzenie zakończyła modlitwa uwielbienia, którą poprowadziła grupa ponad 25 osób ze wspólnoty – były nawet całe rodziny z dziećmi. Po spotkaniu w kościele odbyła się wspólna z parafianami agapa w gminnym domu kultury.