Nieoceniony dar pierwszych piątków miesiąca

Z wielką radością pragniemy podzielić się kolejna dobrą informacją z naszymi drogimi Przyjaciółmi Misji: Z ofiar składanych w I piątki miesiąca zrealizowaliśmy kolejny projekt misyjny – tym razem w Zambii.

Od dwóch lat w każdy pierwszy piątek miesiąca w prawie wszystkich parafiach naszej diecezji modlimy się w intencji Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej oraz za misjonarzy i misjonarki pochodzących z diecezji kieleckiej. „Pod koniec lutego ofiary Waszych serc zbierane w I piątki miesiąca trafiły na remont szkoły i zaplecza sanitarnego dla młodzieży w Zambii" - informuje ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor MDDK.

O pomoc poprosiła s. Judyta Bożek (Janina Bożek - pochodząca z Książnic Wielkich, dekanat kazimierski). Siostra Judyta - Misjonarka św. Rodziny od 37 lat pracuje w Afryce. Prowadzi w Lusace – stolicy Zambii, Dom Bożej Opatrzności dla bezdomnych i niepełnosprawnych sierot. Ośrodek ma pod opieką około 150 osób.

Siostry Misjonarki prowadzą również przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum oraz szkołę gospodarczą dla dziewcząt i zawodową dla chłopców. Naukę pobiera w nich około 1000 uczniów. Misja utrzymywana jest przede wszystkim z ofiar składanych przez ludzi o otwartym sercu na potrzeby innych.

- „Siostra Judyta zgłosiła wielką potrzebę realizacji tego ważnego projektu. Biskup Kielecki Jan Piotrowski przychylił się do jej prośby i podpisał kolejny projekt pomocy rozbudowy szkoły i sanitariatów szkolnych na kwotę 10 tyś dolarów. Dzięki pomocy naszych diecezjan i ich ofiarom możemy realizować szereg projektów nadsyłanych przez naszych misjonarzy i misjonarki" - dodaje ks. Zygmunt.

W tym szczególnym roku duszpasterskim przeżywanym pod hasłem: „Idźcie i głoście”, wszyscy, całym sercem zaangażujmy się w dzieło pomocy misjom. - „Z serca dziękuję wszystkim modlącym się i wspierającym materialnie Dzieło Misyjne" - podsumował dyrektor MDDK.

xmhas

Ofiary na Misje można przesyłać na konto:

Kuria Diecezjalna
25-025 Kielce, ul. Jana Pawła II 3

Bóg zapłać za wszelkie dobro!