Niepełnosprawni wraz z rodzinami i wolontariuszami spotkali się u Kapucynów

W piękną, prawie wiosenną niedzielę 5 marca br., do kościoła Ojców Kapucynów w Kielcach przyjechały osoby niepełnosprawne, członkowie ich rodzin oraz wolontariusze, związani z Domem dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. W homilii ks. kan. Jan Jagiełka - dyrektor domu uświadamiał, że dobre przeżycie Wielkiego Postu powinno doprowadzić do bliskości z Jezusem, pokochania Go całym sercem oraz do poprawy postępowania, jak stało się to w życiu św. Franciszka z Asyżu. Pomocą w osiągnięciu tych celów może być post, umartwienia i wyrzeczenia, polegające na przykład na ograniczeniu korzystania z telewizora, internetu, gier komputerowych itp. Wtedy znajdzie się czas na lekturę Pisma Świętego i na modlitwę. Gdy zachwycamy się Bogiem – życie nasze czynimy lepszym. Jeśli niepełnosprawność nam doskwiera, ofiarujmy ją Jezusowi a nabierze nowej, większej wartości.

Po Eucharystii modliliśmy się nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Rozważania i śpiew przygotowała młodzież ze wspólnoty Drabina przy kościele Ojców Kapucynów. To było piękne przeżycie. Bardzo wzruszające słowa Jezusa - Przyjaciela do człowieka w każdej z 14 stacji. Jezus tłumaczy skazanie na śmierć najpiękniejszym darem woli Boga Ojca. Jego wyznania przyjaźni i myśli związane z kolejnymi etapami Męki poruszają serce chrześcijanina. Czy tylko wystarczy dobrej woli i wytrwałości, żeby to nie było chwilowe, dobre postanowienie – ale miłość wiodąca do głębokiego nawrócenia.

„Wy także możecie zmieniać świat,
wystarczy tylko zacząć od siebie i iść za Mną”
– oto zachęta Jezusa dla każdego z nas na Wielki Post.