Nowe pismo „Na Skale”

W ponad stu parafiach naszej diecezji pojawił się nowy - rodzinny, bezpłatny miesięcznik, wydawany przez Fundację SKAŁA. Projekt realizowany jest pod opieką ks. Artura Skrzypka, Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin.

W wersji elektronicznej pismo dostępne jest na stronie: www.gazetanaskale.pl

Tam również można wesprzeć to dzieło, utrzymujące się przede wszystkim dzięki hojności darczyńców oraz zapoznać się składem redakcji czy uzyskać do niej kontakt.

We wstępie do pierwszego numeru pisma czytamy:  „Fundacja Wspierania Rodziny <<SKAŁA>> oddaje do Waszych rąk nowy rodzinny miesięcznik, którego nazwa jest bezpośrednim odniesieniem do Ewangelii i słów naszego Pana: „Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony” (Mt 7, 24–25). Będziemy pokazywać, co to znaczy słuchać Jezusa i budować swój dom na skale. Tak, aby był on niezniszczalny i by nasze rodziny potrafiły odeprzeć każdy kryzys. Chcemy inspirować do zmian, przywracać rodzinie godność i pokazywać jej fundamentalną rolę w społeczeństwie. To nasz wielki cel i wyzwanie” (Jarosław Kumor, redaktor naczelny).

Tematyka pisma oscylować ma wokół tematów narzeczeństwa, małżeństwa, rodziny, umacniania i pielęgnowania więzi i relacji. Miesięcznik, w zamierzeniu jego twórców mówić będzie zarówno o duchowym jak i przyziemnym wymiarze życia rodzinnego.

Pierwsze numery pisma będą obficie nawiązywać do tematyki Światowych Dni Młodzieży. Przygotowania do tego wydarzenia to dla wielu młodych ludzi ważny etap dorastania do decyzji o założeniu rodziny.

ZACHĘCAMY DO LEKTURY!