Nowi kanonicy uroczyście wprowadzeni do Wiślickiej Kapituły Kolegiackiej

Ks. Marek Zawłocki - proboszcz parafii w Górnie, ks. Paweł Majewski - proboszcz w Nowym Korczynie i ks. Mirosław Błoniarz proboszcz w Łukowej zostali uroczyście wprowadzeni przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Wiślickiej Kapituły Kolegiackiej.

Jak podkreślił bp Piotrowski, obecność nowych kanoników w Wiślickiej Kapitule jest wymownym znakiem gotowości, współpracy i pogłębiania kultu Matki Bożej w Wiślickim Sanktuarium. Duchowni zostali docenieni za postawę odznaczającą się prawością nauki, życia oraz wieloletnią gorliwą posługę w Kościele Kieleckim.

Jak podkreślali kapłani, to wydarzenie było dla nich ogromnym przeżyciem. – Dzień wprowadzenia na kanonika to dzień ogromnej wdzięczności za to, co mnie spotkało, za wszystkie łaski. Za to, że ksiądz biskup mnie dostrzegł. Dziękuję Dobremu Bogu i Matce Boskiej, że mogę tutaj dziś być. Jest to dla nas zaszczyt, ale też mobilizacja do działań na przyszłość. Dla każdego kapłana jest to ogromne wyróżnienie i nowy impuls do działania, podejmowania inicjatyw duszpasterskich i nie tylko – mówi ks. Paweł Majewski, kustosz Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie.

Nowi kanonicy zostali wprowadzeni na mocy dekretu, który został ogłoszony przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego 4 czerwca 2020 r.

tekst za: em.kielce.pl