Nowy Korczyn: Kolejne czuwanie ku czci św. Kingi za nami

W roku 2017 przeżywamy setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Wydarzenie to znalazło swój oddźwięk podczas marcowego czuwania ku czci św. Kingi w Nowym Korczynie, które odbyło się we wtorek, 7 marca.

Licznie zgromadzonych pielgrzymów w nowokorczyńskim sanktuarium przywitał ks. kustosz Grzegorz Kowalik i nakreślił tematykę spotkania, które w całości było przygotowane i poprowadzone  przez rodziców dzieci, które 13 maja 2017 r. po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Po oddaniu czci relikwiom Świętej Patronki rozpoczęła się pierwsza część spotkania. Uczestnicy nabożeństwa wysłuchali fragmentów wspomnień s. Łucji, które przybliżyły kolejne comiesięczne objawienia Matki Bożej w Fatimie. Teksty odczytane przez rodziców przeplatane były śpiewem scholi parafialnej i wywołały wiele emocji pośród słuchaczy.

Po poświęceniu soli, zgodnie z tradycją, Ksiądz Proboszcz odmówił Litanię ku czci św. Kingi. Modlitwy odczytali i poprowadzili różaniec kolejni rodzice z siedemnastoosobowej grupy. Bardzo chętnie włączyli się w Liturgię Słowa podczas Mszy św. Jest to bardzo dobrym świadectwem świadomości, jak wielkim wydarzeniem w życiu całych rodzin jest I Komunia święta dzieci.

Mszę św. wieńczącą nabożeństwo sprawowali kapłani, którzy każdego miesiąca przybywają do Nowego Korczyna i modlą się wspólnie z wiernymi: ks. kan. Stanisław Kondrak z sanktuarium w Szczaworyżu, ks. dr Andrzej Kwaśniewski, który nieustannie dba o rozwój kultu św. Kingi w Nowym Korczynie, ks. kan. Marek Małczęć, proboszcz parafii w Starym Korczynie i dziekan dekanatu nowokorczyńskiego oraz proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Nowym Korczynie - ks. Grzegorz Kowalik.

Wielkim powodem do radości była obecność licznych gości z odległych miejsc diecezji kieleckiej oraz z Małopolski. Pielgrzymi przybyli m.in. z Kielc, Miechowa, Pacanowa, Leszczyn, Szańca, Jaworzna, Starego Korczyna oraz sześcioosobowa grupa z Nowego Sącza. Na zakończenie uroczystości Mieczysław Witowski - prezes Stowarzyszenia Świętej Kingi w Starym Sączu zaprosił zebranych na pielgrzymkę do Egeru na Węgry, która odbędzie się 8 kwietnia.

Natomiast na kolejne czuwanie do Nowego Korczyna zapraszamy już 4 kwietnia.

Maria Błach