Nowy prefekt w WSD

Ks. Łukasz Zygmunt, prefekt WSD w Kielcach

W piątek, 30 listopada 2012 r. Biskup Ordynariusz Kazimierz Ryczan mianował ks. mgr lic. Łukasza Zygmunta, diecezjalnego duszpasterza Służby Liturgicznej, prefektem Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Nowy prefekt kieleckiego Seminarium urodził się 22 kwietnia 1979 r. Pochodzi z parafii św. Mikołaja w Oksie. Jest magistrem lic. teologii. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach 29 maja 2004 r. przyjął święcenia prezbiteratu w Bazylice Katedralnej w Kielcach, od 2008 r. jest diecezjalnym duszpasterzem Służby Liturgicznej, od 2010 r. był wikariuszem w parafii Chrystusa Króla w Kielcach – Baranówku.

Ks. Zygmunt zastąpi na stanowisku ks. dr Bartłomieja Pierona, który funkcję prefekta pełnił od 2011 r.