Nowy proboszcz parafii katedralnej

Ks. kan. Adam Kędzierski – dotychczasowy proboszcz parafii św. Małgorzaty w Gorzkowie - został mianowany przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego nowym proboszczem parafii katedralnej Wniebowzięcia NMP w Kielcach.

Ks. Adam Kędzierski urodził się 24 marca 1968 r. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach przyjął  4 czerwca 1994 r. święcenia prezbiteratu. Pracował jako wikariusz w parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie, następnie odbył studia specjalistyczne z teologii dogmatycznej w Rzymie. Po powrocie ze studiów przez rok był wikariuszem w parafii katedralnej. W 2002 r. został mianowany ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Od 2008 r. był proboszczem parafii św. Małgorzaty w Gorzkowie.

Nowemu proboszczowi parafii katedralnej
życzymy wielu łask Bożych
i wstawiennictwa Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej!