Nowy Rektor WSD w Kielcach

Ks. dr Grzegorz Kaliszewski został mianowany nowym Rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Decyzję ogłosił 26 czerwca 2012 r. biskup Kazimierz Ryczan podczas Mszy św. na zakończenie roku akademickiego.

Urodził się 7 maja 1974 roku. Pochodzi z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, 3 czerwca 2000 r. w Bazylice Katedralnej przyjął święcenia prezbiteratu. W latach 2000-2002 był wikariuszem w parafii Bożego Ciała w Busku Zdroju.

W 2002 r. rozpoczął studia z homiletyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Studia ukończył w 2006 r. uzyskaniem doktoratu.  Od 2006 r. był sekretarzem i kapelanem Biskupa Kieleckiego Kazimierza Ryczana oraz prowadził wykłady i ćwiczenia z homiletyki (na roku IV, V i VI). W diecezji zajmował się m.in. formacją nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.

Ks. Kaliszewski zastąpi na tym stanowisku ks. prałata dr Władysława Sowę, który funkcję rektora pełnił od 2006 r.

Nowemu Rektorowi życzymy Bożego błogosławieństwa i Światła Ducha Świętego w formacji przyszłych kapłanów Kościoła Kieleckiego!