Odmawiali różaniec na Placu Artystów

Wspólną modlitwą różańcową na Placu Artystów w Kielcach rozpoczęła się czwarta edycja wydarzenia „Różaniec  na ulicy”. W ramach inicjatywy odbędą się trzy spotkania, w trzech różnych  miejscach na terenie Kielc.

Z inicjatywą odprawiania modlitwy różańcowej w miejscach publicznych wyszła grupa młodzieży „Zarażę Cię Bogiem”, która działa przy parafii św. Wojciecha w Kielcach. Obecny opiekun grupy – ks. Mariusz Kałka podkreśla,  że wydarzenie jest nie tylko próbą zachęty do wspólnej modlitwy, ale i przekonania do niej tych, którzy w niej nie uczestniczą. – „Nie liczy się to, ile osób gromadzi się na modlitwie, lecz to, że być może ktoś o tej modlitwie pomyśli, ktoś zacznie ją odmawiać. Właśnie to ceni się najbardziej” – mówi wikariusz parafii św. Wojciecha w Kielcach.

– „Myślę, że warto pokazywać ludziom, że możemy jednoczyć się w modlitwie pomimo wolnego dnia i kiepskiej aury. To nasze świadectwo wiary” – mówi Dominika, jedna z modlących się na Placu Artystów.

Kolejne dwa spotkania zaplanowano na 22 października na Skwerze im. Stefana Żeromskiego oraz na 29 października na Placu im. Józefa Piłsudskiego.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć