„Organowa Muzyka Epok” na kieleckim Czarnowie

W sobotę, 16 czerwca 2018 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach już po raz czwarty odbył się doroczny koncert zatytułowany „Organowa Muzyka Epok”.

W wykonaniu prof. Krzysztofa Urbaniaka z Łodzi, zgromadzeni wielbiciele muzyki organowej mogli wysłuchać dzieł wielkich kompozytorów takich jak D. Buxtechude, J, S. Bach, F. Mendelson-Bartholdy, L. Vierne.

Krzysztof Urbaniak jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie organów prof. Józefa Serafina oraz w klasie klawesynu prof. Leszka Kędrackiego. Ukończył także Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie w klasie organów prof. Ludgera Lohmanna oraz w klasie klawesynu prof. Jörga Halubka (Künstlerische Ausbildung i Konzertexamen). Stopień doktora zdobył w 2012 r. na Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2016 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Krzysztof Urbaniak jest także kierownikiem Katedry Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w której prowadzi swoją klasę organów. Jest także adiunktem w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie.

Koncert był prawdziwą ucztą muzyczną. Juz dziś zapraszamy na cykl koncertów zatytułowany „Jesienne Spotkania z Muzyką Organową”, który odbędzie się we wrześniu.