Parafialne Zespoły Caritas na spotkaniu w Busku- Zdroju

W niedzielę, 1 października 2017 r. w parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju odbyło się Diecezjalne spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas. Miejsce to wybrano ze względu na przeżywany Rok Świętego Brata Alberta.

Eucharystii przewodniczył ks. prałat dr Stanisław Słowik - dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, a koncelebrował m.in.: ks. prałat Jan Tusień - proboszcz parafii św. Wojciecha w Kielcach. Księża modlili się w intencji Parafialnych Zespołów Caritas i dzieł miłosierdzia przez nie podejmowanych.

Po Mszy św. ks. Dziekan Marek Podyma - proboszcz miejscowej parafii opowiedział o historii powstania kościoła i dziełach podejmowanych przez wspólnotę parafialną w duchu albertyńskim. Następnie w domu parafialnym odbyło się spotkanie formacyjne w którym uczestniczyli przedstawiciele kilkunastu PZC z diecezji kieleckiej. Ks. Słowik opowiedział o formach pomocy osobom bezdomnym w związku z nowymi rozwiązaniami prawnymi, a ks. Krzysztof Banasik - zastępca dyrektora przedstawił program „Spiżarnia Caritas". Daje on możliwość pozyskiwania żywności z krótkim terminem ważności od producentów, hurtowników, supermarketów i przekazywania jej osobom potrzebującym w parafiach.

Na zakończenie omówiono harmonogram działań PZC na najbliższe miesiące. Spotkanie zwieńczył poczęstunek przygotowany przez miejscową grupę Caritas w pięknej Izbie Chleba.