Parafie odebrały świece Roku Jubileuszowego

W sobotę, 28 listopada 2015 r. w kieleckiej Katedrze zostały zainaugurowane obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Podczas nieszporów księża biskupi przekazali parafialnym delegacjom jubileuszowe świece.

- „Do waszych parafii zaniesiecie tę adwentową świecę Roku Jubileuszowego, która ma być naszą pamięcią o tym, że z Chrystusem i w Chrystusie jesteśmy światłem świata. Niech więc zapłonie w nas żywy płomień wiary. Tak żywy, aby nie zgasiły go niespodziewane wichry naszych czasów" – mówił w homilii w trakcie nabożeństwa Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Najbliższy Rok Duszpasterski będzie czasem, w którym polski Kościół katolicki skoncentruje się w szczególności na tajemnicy chrztu świętego. Będziemy go przeżywać pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”.

Zobacz: Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM

Realizacja i foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"