Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę

Każdy pielgrzym rozpoczyna wielkie odliczanie do kolejnej - XXXI już Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 6-13 sierpnia 2012 r.

Pozostało już niewiele dni! Zachęcamy do udziału wszystkich jeszcze niezdecydowanych. Więcej informacji na www.pielgrzymka.kielce.pl

Gdzie się zapisać na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę?

W celu dokonania zapisu na pielgrzymkę obowiązkowo należy w swojej parafii pobrać odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Po zapoznaniu się z nim, wypełnieniu i podpisaniu, zgłaszamy się do sekretariatu właściwej grupy. Zapisy w Wiślicy rozpoczną się 5 sierpnia 2012 r. od godz. 14.00. Wszyscy dołączający się w trakcie pielgrzymki zobowiązani są do zapisu na najbliższym postoju. Koniecznie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości.

- Dzieci i młodzież do lat 16 uczestniczą w pielgrzymce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej podanej w formularzu zgłoszeniowym, potwierdzonym podpisem rodzica.
- Młodzież w wieku 16-18 lat bierze udział w pielgrzymce za zgodą rodzica, wyrażoną podpisem zamieszczonym w formularzu zgłoszeniowym.

Pobierz wzór formularza zgłoszeniowego - plik PDF.

Uwaga! Dokument ważny wyłącznie z pieczęcią proboszcza.

Siostro i Bracie, który nie masz możliwości fizycznie wyruszyć na pątniczy szlak z Wiślicy na Jasną Górę!

Zapraszamy Cię do duchowego pielgrzymowania w XXXI Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce. Jesteś w 14 grupie pielgrzymkowej, której patronuje bł. Jan Paweł II. Ksiądz Przewodnik codziennie w Twojej intencji będzie sprawował Mszę św., a przed ikoną Czarnej Madonny ofiaruje Bogu Twoje wędrowanie w duchu. Twoja duchowa obecność jest przeżywaniem "rekolekcji w drodze". Modlitwą i postem możesz pomóc nam wspólnie budować dom wspólnoty Kościoła. Szczególnie prosimy w intencji powołań do małżeństwa, kapłaństwa i życia zakonnego.

Ogólny plan dnia pielgrzyma wygląda następująco (dopasuj całość lub jego części do swojego rytmu dnia):
- modlitwy poranne, śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP;
- udział w porannej lub wieczornej Mszy św. (albo przynajmniej komunia duchowa);
- w południe (12.00) Anioł Pański w podanych intencjach;
- różaniec, litania do Matki Bożej;
- Koronka do Miłosierdzia Bożego (najlepiej o 15.00) lub Droga Krzyżowa;
- w piątki: praktyki pokutne, postne, chwile milczenia, czyny miłosierdzia chrześcijańskiego;
- wieczorny Apel Jasnogórski o 21.00, na który możemy gromadzić się w kościołach.

Logo tegorocznej Pielgrzymki