Pielgrzymka Kielecka weszła na Jasną Górę

Foto: Grzegorz Skowronek

W poniedziałek, 13 sierpnia 2012 r. kilkanaście minut po godz. 13.00 XXXI Kielecka Piesza Pielgrzymka weszła na Jasną Górę. Na jej czele kroczyli: Pasterz naszej diecezji bp Kazimierz Ryczan, bp Kazimierz Gurda, który przebył całą drogę pieszo oraz ks. prałat Marian Janus - odpowiedzialny z ramienia Konferencji Episkopatu Polski za ruch pielgrzymkowy w naszej Ojczyźnie.

O godz. 19.00 na Wałach Jasnogórskich została odprawiona Msza św. dla pielgrzymów. Eucharystii przewodniczył bp radomski Henryk Tomasik, a koncelebrowali ją: bp włocławski Wiesław Mering, który także wygłosił homilię, bp sosnowiecki Grzegorz Kaszak, bp kielecki Kazimierz Ryczan i bp Kazimierz Gurda oraz kilkuset kapłanów.

Po Mszy św. został odśpiewany Apel Jasnogórski. Rozważanie apelowe poprowadził nasz biskup Kazimierz Ryczan.

mhas

Wszystkim, którzy podjęli się trudu pielgrzymowania dziękujemy za publiczne wyznanie wiary w obecność Maryi! Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku za rok.

Przeczytaj: Rozważanie Apelu Jasnogórskiego