Pierwsza Dama z wizytą w Piekoszowie

Dnia 15 czerwca 2020 r. do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie przybyła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej pani Agata Kornhauser-Duda. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Ksiądz Dyrektor Jan Jagiełka przedstawił historię i działalność Domu. Później reprezentanci czterech stowarzyszeń współpracujących z Domem przybliżyli swoją działalność: Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół „Nasz Dom”, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, Świętokrzyskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz Zespół Inscenizacji Tanecznej „Uśmiech”. Żona pana Prezydenta słuchała wypowiedzi z wielkim zainteresowaniem. Starała się możliwie najgłębiej poznać realia życiowe osób z niepełnosprawnością. Obdarowywała wszystkich przemiłym uśmiechem.

W spotkaniu brali też udział pracownicy Domu, mieszkańcy Lokali Aktywizujących oraz Zbigniew Piątek, wójt Gminy Piekoszów.

Pierwsza Dama podarowała cenne i praktyczne przedmioty, które będą bardzo przydatne w opiece nad mieszkańcami i pacjentami Domu.  Jesteśmy bardzo wdzięczni za prezenty, ale najbardziej za dar czasu, szczodrobliwie nam podarowany, radości, optymizmu i zatroskania. Bóg zapłać!