Pierwsze w 2018 roku czuwanie modlitewne w Szczaworyżu

W środę, 9 maja 2018 r. o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się pierwsze w tym roku cykliczne czuwanie modlitewne.

Sylwia Kaczkowska-Siwek z Włoszczowy przybliżyła w swoim referacie historię Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie. W czasie modlitwy różańcowej rozważane były Tajemnice Radosne, a rozważania przygotowały Róże Różańcowe z Konar.

Mszę św. o godz. 20.00 koncelebrowało 13 prezbiterów pod przewodnictwem ks. prałata Marka Podymy – proboszcza parafii Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Homilię wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski, w której zaznaczył, że drobne gesty życzliwości tworzą prawdziwą wspólnotę i atmosferę dobrych spotkań. Zapatrzenie na Matkę Bożą i myślenie o Bogu to nasze wspólne cele - podkreślił kapłan w dalszej części homilii.

Ks. proboszcz Stanisław Kondrak serdecznie podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne, które rozpocznie się 13 czerwca, o godzinie 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu. Pierwsze czuwanie w Szczaworyżu miało miejsce w maju 2016 r.

Krzysztof Dziarmaga

Foto: Krzysztof Dziarmaga