Piesza pielgrzymka na Odpust do Skorczowa

Parafianie ze Skalbmierza pielgrzymują pieszo do sąsiednich parafii na odpusty. I tak: 31 maja do parafii Stradów na odpust Nawiedzenia NMP, 25 lipca na św. Jakuba do Pałecznicy, a ostatnio - 26 sierpnia do parafii Skorczów.

Do Skorczowa pielgrzymowało 60 osób, trasa liczy ok. 10 km. W drodze śpiewano pieśni religijne, odmawiano różaniec, diakon Marcin Bączek wygłosił konferencję i animował śpiew.

Przewodnikiem duchowym był ks. proboszcz Marian Fatyga. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św.  odpustowej w Skorczowie, której przewdoniczył dziekan dekanatu kazimierskiego ks. kan. Janusz Mularz. Odbyło sie także wprowadzenie w urząd nowego proboszcza parafii Skorczów - ks. Jana Będkowskiego (galeria poniżej).

ks. kan. Marian Fatyga
PROBOSZCZ W SKALBMIERZU