Podpatrzone w parafii... Piotrkowice

W ostatnią niedzielę Adwentu w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Piotrkowicach odbył się finał konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Uczestnikami konkursu było 21 dzieci z klas I-VIII z parafii Piotrkowice, ale w budowaniu szopek uczestniczyły całe rodziny. Komisja konkursowa, w składzie: Wójt Gminy Wodzisław - Dominik Łukasik, Sekretarz Gminy – Renata Koziara, Główny Sponsor Nagród – Magdalena Gliwińska ocenili prace zgodnie z regulaminem. Werdykt nie był łatwy, gdyż szopki były wspaniale i pomysłowo wykonane, jednak trzeba było podjąć decyzje.

Pierwsze miejsce w grupie starszej (V-VIII) zajął Rafał Stanek, natomiast w grupie młodszej (I-IV) – Oliwier Kruk, którym serdecznie gratulujemy.

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a Wójt Gminy Wodzisław ufundował dla wszystkich uczestników konkursu wyjazd do kina.

Druga część konkursu będzie polegać na ocenie szopek na facebooku, a autor szopki, która uzyska najwięcej punktów otrzyma nagrodę internautów. Szopki można oceniać na profilu parafii Piotrkowice od 23 grudnia 2019 r., godz. 8.00 do 5 stycznia 2020 r., godz. 20.00. Wręczenie nagrody odbędzie się 6 stycznia 2020 r. po Mszy św. o godz. 10.00.

Szopki można oglądać w kościele parafialnym w Piotrkowicach koło Wodzisławia do 6 stycznia 2020 r. Ks. Proboszcz Mariusz Chmura serdecznie zaprasza, szczególnie na niedzielę 5 stycznia 2020 r. na Mszę św. o godz. 12.00, po której dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach wystawią Jasełka. Zatem można połączyć obejrzenie przedstawienia i szopek.

>> Galeria zdjęć