Podpatrzone w parafii... Tumlin

W dniach 29 listopada - 1 grudnia 2019 r. młodzież z parafii Tumlin przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przeżywała swoje Rekolekcje „Bierzmoreko” w Domu rekolekcyjno – wypoczynkowym Diecezji Kieleckiej w Rabce-Zdroju.

Wspólny wyjazd poprzedziło najpierw słowo powitania i błogosławieństwo, udzielone przez proboszcza ks. kan. Czesława Biskupa. Rekolekcje rozpoczęły się w piątek, o godzinie 20.00 wspólną modlitwą i konferencją. Poprowadził je dyrektor diecezjalnego ośrodka, ks. Rafał Gudwański. Rekolekcjonista podjął tematykę siedmiu Sakramentów, pochylając się przede wszystkim nad Eucharystią, Pokutą i Bierzmowaniem.

Nie zabrakło również odniesienia do tego, czym  jest Sakrament. - „Jest przede wszystkim darem a nie dodatkiem…” - mówił ks. Gudwański. Poświęcona została także uwaga tematyce modlitwy. Po każdym spotkaniu młodzież mogła zadawać pytania. Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia, sprawowana w kaplicy św. Jana Pawła II. Był również czas na skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Program weekendowego skupienia dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania przewidywał również wyjście na szczyt w Gorcach, jakim jest Maciejowa. Rekolekcje z młodzieżą przeżyła jednocześnie część ich rodziców oraz trzech nauczycieli. Celem tych Rekolekcji było pogłębienie relacji z Jezusem, a być może nawiązanie jej na nowo. Niewątpliwie taki czas, przyczynił się jeszcze do większej integracji we wspólnocie parafialnej.