Pomoc dla Hospicjum w Miechowie

W 1 Niedzielę Wielkiego Postu, 1 marca 2020 r. odbyła się kolejna kwesta przed kościołem św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu na rzecz wsparcia miechowskiego hospicjum.

Co roku w ramach akcji „Pola nadziei" wolontariuszki z młodzieżowego zespołu „Rytm" działającego przy szkole podstawowej im. Stanisława ze Skalbmierza kwestują przed kościołem. Hospicjum im. bł. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie jest szczególnym miejscem życia i wsparcia dla osób chorych onkologicznie. Darczyńcy i kwestujący wypełniają testament bł. Bernardyny Jabłońskiej, której imię nosi hospicjum w Miechowie. „(...) zadośćczynić każdej prośbie, otrzeć każdą łzę, pocieszyć słówkiem zbolałą duszę, być dobrą dla wszystkich, a najlepszą dla najnieszczęśliwszych".

Od kilku lat parafia w Skalbmierzu współpracuje z miechowskim hospicjum. Dziękujemy ofiarodawcom i kwestującym.

ks. Marian Fatyga
PROBOSZCZ W SKALBMIERZU